موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
برگزاری همایش تجاری ایران و بلژیک
برگزاری همایش تجاری ایران و بلژیک
برگزاری همایش

برگزاری همایش تجاری ایران و بلژیک

همایش تجاری ایران و بلژیک، نهم آبان ماه با حضور ۱۴۰ شرکت بلژیکی در هتل آزادی تهران برگزار شد. ورود سرمایه‌گذاران خارجی در فضای پس از برجام در ایران را می‌توان از دستاوردهای مهم اقتصادی دانست. در این شرایط از سرگیری مذاکرات اقتصادی بین ایران و کشورهای اروپایی امکان‌پذیر شد و سرمایه‌گذاران و تجار اروپایی […]

همایش تجاری ایران و بلژیک، نهم آبان ماه با حضور ۱۴۰ شرکت بلژیکی در هتل آزادی تهران برگزار شد.

ورود سرمایه‌گذاران خارجی در فضای پس از برجام در ایران را می‌توان از دستاوردهای مهم اقتصادی دانست. در این شرایط از سرگیری مذاکرات اقتصادی بین ایران و کشورهای اروپایی امکان‌پذیر شد و سرمایه‌گذاران و تجار اروپایی به نحوی فزاینده علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری و ایجاد تفاهم‌نامه‌های تجاری در ایران گردیدند. هراندازه قوانین با ثبات‌تر و سیاست‌های حمایتی دولت از سرمایه گذاران بیشتر باشد، بدیهی است سرمایه گذاران خارجی اقبال بیشتری برای حضور در کشور خواهند داشت.
صاحب‌نظران اقتصادی با اشاره به ویژگی‌های کشورمان، فرصت‌های سرمایه گذاری در ایران را در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان بی نظیر توصیف می کنند و معتقدند: افق روشنی پیش روی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. حضور مقامات عالی کشور بلژیک، نخست وزیر دولت منطقه فلاندر و هیئت کارشناسان اقتصادی این کشور در همایش تجاری در ایران، نمود دیگری از آغاز توسعه سطح روابط تجاری ایران و اروپا به شمار می‌آید.

معاون وزیر اقتصاد و صنایع والونی، به همراه معاون آژانس آوکس (Awex) و رئیس شرکت سرمایه گذاری، صادرات بروکسل و وزیر منطقه فلامان بلژیک، در این هیات تجاری حضور داشتند.

در این جلسه، تفاهم‌نامه‌های تجاری و اقتصادی بین نهادهای اقتصادی  ایران و سه منطقه اقتصادی بلژیک برای توسعه همکاری علمی تکنولوژی و زیرساخت‌ها به امضا رسید. با در نظر گرفتن ظرفیت و قدرت صنعتی ایران، به زودی زمینه شکل‌گیری طرح‌های گوناگون مهیا خواهد شد. این طرح‌ها زمینه‌های بی‌شماری از زراعت محصولات خوراکی تا بخش‌های تولیدی، معماری، فناوری، دارویی، پزشکی و البته صنعت نفت وگاز و پتروشیمی را شامل می شود.

یکی از این تفاهم‌نامه‌ها بین شرکت بازرگانی بین‌المللی تأمین اجتماعی و شرکت بلژیکی جیمنا (gymna uniphy)  صورت گرفت. شرکت جیمنا، یکی از بزرگترین تولید کننده‌های تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی در جهان است که طی این قرارداد نمایندگی انحصاری فروش و توزیع این مجموعه در ایران تا سال ۲۰۱۸ به شرکت بازرگانی تامین اجتماعی اعطا گردید و با وجود این تفاهم‌نامه، امکان نوسازی، مهندسی و خط تولید این تجهیزات در مراکز به وجود خواهد آمد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

کد امنیتی *