پلی کلینیک تخصصی شهرستان بافق

افتتاح پلی کلینیک تخصصی سازمان تامین اجتماعی شهرستان بافق

همزمان با سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به استان یزد، پلی کلینیک تخصصی سازمان تأمین اجتماعی در شهرستان بافق با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، تعدادی از معاونان سازمان و جمع دیگری از مسئولان و نمایندگان شرکای اجتماعی به بهره‌برداری […]

همزمان با سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به استان یزد، پلی کلینیک تخصصی سازمان تأمین اجتماعی در شهرستان بافق با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، تعدادی از معاونان سازمان و جمع دیگری از مسئولان و نمایندگان شرکای اجتماعی به بهره‌برداری رسید.

 

نام پروژه : پلی کلینیک تخصصی بافق

بافق، یکی از شهرهای استان یزد در ایران است. این شهر بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ دارای جمعیتی برابر با ۳۰٬۸۶۷ نفر بوده‌است. در فاصله ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرق یزد و در چهار راه بین‌المللی خطوط راه‌آهن جنوب به شمال و شرق به غرب قرار گرفته‌است. با توجه به اینکه این منطقه به شدت صنعتی می باشد دارای تعداد بالای بیمه شده تامین اجتماعی یعنی بالغ بر حدود ۱۵،۰۰۰ بیمه شده اصلی و با احتساب افراد تحت تکفل تعداد کل بیمه شدگان اصلی و تبعی به ۴۹،۰۰۰ نفر است، شهر بافق قبلا دارای درمانگاه تامین اجتماعی بوده که با راه اندازی پلی کلینیک جدید کمیت و کیفیت ارائه خدمات به بیمه شدگان ارتقاء چشمگیری خواهد داشت. ساختمان پلی کلینیک در دو طبقه با مساحت حدود ۳۸۰۰ متر مربع احداث و تجهیز آن از تاریخ ۹۴/۱۰/۱۵ پیرو دستور مقام محترم مدیر عامل سازمان جناب آقای دکتر نوربخش توسط کارشناسان این شرکت همزمان با مراحل پایانی ساختمانی در دو فاز آغاز شد و همزمان با تحویل موقت در تاریخ ۹۴/۱۱/۱۷ آخرین تجهیزات ارسال و تحویل بهره بردار گردید. اين پروژه در ۲ طبقه به مشخصات زير احداث و طي انجام بررسي هاي لازم در واحد تحقيق و مطالعات فني مهندسي اين شركت تجهيز گرديد:

  • طبقه‌ي همكف : شامل اتاقهاي بستری موقت مردان و زنان (۱۰ تخت)، تزريقات مردان و زنان، اتاق عمل اورژانس، ۴ اتاق ويزيت پزشك، اتاق پزشک زنان و زايمان و مامايي، اتاق عمل اورژانس، اتاق احياء قلبي- تنفسي، رادیولوژی، سونوگرافی، داروخانه و انبار دارویی و اتاق CSR می باشد كه با توجه به تخصص هاي موجود و تائيديه سازمان كليه اقدامات در خصوص اجرای قفسه بندي دارويي، اجراي سينك هاي لازم، خريد تجهيزات پزشکی و غیر پزشکی و تهيه نقشه هاي اجرايي و ابلاغ آن در حين ساخت پروژه صورت پذیرفت.

 

  • طبقه‌ي اول : آزمايشگاه شامل اتاقهای خون شناسی و بیوشیمی و سرم شناسی، میکروب شناسی، ادرار و مدفوع و اتاقهای نمونه گیری؛ بخش دندانپزشکی با دو یونیت و رادیوگراقی تک دندان، کلینیکهای تخصصی کودکان، زنان و مامایی، قلب و اکو، داخلی، چشم پزشکی می باشد که میزبندی و قفسه بندی آزمایشگاهی و انواع سینکها و هودهای لازم در بخش آزمایشگاه همراه با تجهیزات تخصصی پزشکی به پروژه ارسال و نصب و راه اندازی گردید.