افتتاحیه

مراسم افتتاح کلینیک شهدای رباط کریم همزمان با دهه مبارک فجر با حضور جناب آقای دکتر سالاری

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی در مورخ ۹۹/۱۱/۲۰ همزمان با دهه مبارک فجر مراسم افتتاح کلینیک شهدای رباط کریم با حضور جناب آقای دکتر سالاری مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی و همچنین استاندار محترم تهران جناب آقای محسنی بندپی و نماینده محترم مردم شریف شهرستان رباط کریم در مجلس شورای اسلامی و جناب آقای دکتر بهروز جمالی مدیرعامل محترم شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی و جناب آقای مهندس علیرضا ریاحی پور معاون محترم فنی شرکت به اتفاق جمعی از مدیران محترم سازمان تامین اجتماعی و مسئولین شهرستان در محل کلینیک این شهرستان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار گردید.

جناب آقای دکتر سالاری در این مراسم بیان داشتند:

یکی از تصمیم های قطعی ما در حوزه درمان این است که در هر شهرستانی که بیمارستان نداریم، درمان بیماران در بیمارستان های دولتی رایگان باشد و در شهرهایی که بیمارستان داریم، برای افراد بالای ۶۵ سال در بیمارستان‌های دولتی رایگان خواهد بود.

وی افزود: پروتزها و لوازم جراحی در بیمارستانهای دولتی با هر کیفیت و قیمتی که مصرف شود، به طور کامل پرداخت می شود. درباره درمانگاه ها نیز کار مشابهی در حال انجام است اما هنوز قطعی نشده است.

دکتر سالاری گفت: همچنین برای بیماران مزمن و صعب العلاج با تشکیل پرونده در تامین اجتماعی هزینه داروها کامل پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: این کارها هزینه های درمان مردم را به طور جدی کاهش می دهد.

دکتر سالاری گفت: کار دیگری که انجام شده است، نسخه الکترونیک است و نسخه کاغذی حذف خواهد شد.

وی با بیان اینکه جامعه پزشکی همکاری خوبی دارد و ما مشوق هایی نیز برای پزشکان ایجاد کرده ایم، گفت: پزشکان طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد امکان استفاده از سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی را دارند و در صورت عدم امکان یا تمایل نیز پزشکان محترم می‌توانند از سربرگ خود استفاده کنند و تامین اجتماعی سربرگ پزشکان را همچون دفترچه کاغذی معتبر می‌داند.

دکتر سالاری افزود: هرچند احداث مراکز درمانی توسط تامین اجتماعی وظیفه ذاتی و اصلی این سازمان نیست و وظیفه اصلی ما تامین هزینه درمان است نه احداث مراکز درمانی جدید اما احداث مراکز درمانی جدید و توسعه مراکز موجود نیز با اولویت مناظق محروم تداوم خواهد داشت.

جناب آقای دکتر سالاری در ادامه سخنان خود از زحمات و تلاش های شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی نیز تقدیر و تشکر کردند.

شایان ذکر است این کلینیک درمانی یکی از بهترین مراکز درمانی در نوع خود می باشد که توسط شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی تجهیز، تکمیل و آماده بهره برداری قرار گرفت.

پلی کلینیک تخصصی شهدای رباط کریم در زمینی به مساحت ۳۲۵۰ متر مربع در سه طبقه با زیربنای ۳۹۵۰ متر مربع و با صرف هزینه ۲۵ میلیارد تومان احداث شده است.

این مرکز درمانی با بخش‌های اورژانس، رادیولوژی، آزمایشگاه و داروخانه و همچنین درمانگاه‌های عمومی، داخلی، جراحی عمومی، اطفال، زنان و زایمان، چشم پزشکی، ارتوپدی و دندانپزشکی آغاز به کار کرد.