ارتقاء هتلینگ

ارتقاء هتلینگ بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد ورامین و بیمارستان امام خمینی (ره) اراک

امروز افزایش میزان رضایتمندی بیماران و همراهان آنان از خدمات پزشکی و غیرپزشکی، به دغدغه برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران این حوزه تبدیل‌شده است. برنامه‌ریزان حوزه بهداشت و درمان می‌کوشند تا با ارائه راهکارهای لازم، خدمت‌رسانی در این حوزه را افزایش داده و در قبال آن، میزان رضایتمندی بیماران را ارتقا دهند. با اجرایی شدن طرح هتلینگ […]

امروز افزایش میزان رضایتمندی بیماران و همراهان آنان از خدمات پزشکی و غیرپزشکی، به دغدغه برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران این حوزه تبدیل‌شده است. برنامه‌ریزان حوزه بهداشت و درمان می‌کوشند تا با ارائه راهکارهای لازم، خدمت‌رسانی در این حوزه را افزایش داده و در قبال آن، میزان رضایتمندی بیماران را ارتقا دهند.

با اجرایی شدن طرح هتلینگ بیمارستان های تأمین اجتماعی در سطح کشور، خدمات رسانی پزشکی مانند تجهیز دستگاه‌های پیشرفته و خدمات غیرپزشکی از نقطه نظر فرسودگی ساختمان، تخت، تشک، کمد، میز، سرویش بهداشتی، تاسیسات (سیستم سرمایش و گرمایش) و اجرای خدمات مورد نیاز همراه بیماران ارتقا یافته است. حجم مراجعه فراوان به بیمارستان ۱۵ خرداد ورامین وابسته به سازمان تأمین اجتماعی سبب شد تا طی سال‌های اخیر، گسترش خدمت‌رسانی این مرکز موردتوجه مسئولین این حوزه قرار گیرد. مراسم افتتاح پروژه با حضور آقای دکتر نوربخش، رئیس سازمان تأمین اجتماعی کشور، آقای نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و جمعی از کارشناسان برگزار گردید. در این مراسم، هدف از اجرای طرح هتلینگ، گسترش دایره خدمت رسانی به مردم عنوان و ابراز امیدواری شد که تلاش ها برای توسعه خدمات درمانی در این بیمارستان دوچندان شود. این مرکز  زیر نظر سازمان تأمین اجتماعی فعالیت نموده و به بیماران شهرستان های ورامین، پاکدشت، پیشوا و قرچک خدمات درمانی ارائه می دهد.

در این راستا، شرکت بازرگانی بین‌المللی تأمین اجتماعی با تأمین یک دستگاه سل کانتر فول دیف، ۷ دستگاه مانیتورینگ سانترال و فتال، ۳ دستگاه الکتروشوک، ۱۱۰ تخت بستری سه شکن، ۱۵۳ میز غذاخوری بیمار، ۱۵۳ لاکر، ۲۶ تک پله پای تخت، ۱۰۰ صندلی همراه بیمار، ۱۶۰ تشک تخت بستری اقدام به تجهیز این مرکز نموده است. این بیمارستان به‌خاطر موقعیت استراتژیک منطقه وسیع دشت ورامین و بودن در مسیر شاهراه اصلی شرق کشور، به لحاظ خدمات اورژانسی نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

مرکز درمانی تأمین اجتماعی یادگاران حضرت امام(ره) شهر خمین نیز از جمله پروژه هایی بودکه همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی به بهره برداری رسید. این مرکز نیز با ۲۰ تخت بستری اطفال، ۲۰ تخت بستری بزرگسال، ۱۰ برانکارد ریکاوری، ۳۰ کات نوزاد و یک ست سیستم احظار پرستار توسط شرکت بازرگانی بین‌المللی تأمین اجتماعی تجهیز شد.